15.10.2015.
Предсједавајући посланичке Групе пријатељства за Сјеверну и Јужну Америку, Аустралију, Океанију и Јапан Дамир Арнаут разговарао с амбасадором Аустралије за Босну и Херцеговину

Предсједавајући посланичке Групе пријатељства за Сјеверну и Јужну Америку, Аустралију, Океанију и Јапан Дамир Арнаут разговарао је данас у Сарајеву с амбасадором Аустралије за Босну и Херцеговину са сједиштем у Бечу Davidom Stuartom о могућностима наставка сарадње двије пријатељске земље.
Констатујући да су односи Аустралије и Босне и Херцеговине на највишем нивоу, амбасадор Stuart посебно је потенцирао потребу потписивања споразума о социјалном осигурању између двије земље. Он је такође изразио задовољство што делегација Босне и Херцеговине већ идућег мјесеца путује у Аустралију ради одржавања друге рунде преговора о садржају тог споразума.
Господин Арнаут, који је донедавно обављао функцију амбасадора Босне и Херцеговине у Аустралији, такође је поздравио помаке у односима двије земље на овом пољу, поготово стога што је, током мандата у Аустралији, активно радио на отварању преговора о овом споразуму.
Арнаут је нагласио да остаје отворен позив Парламентарне скупштине Босне и Херцеговине делегацији Парламента Аустралије да посјети нашу земљу. С тим у вези, изражено је обострано очекивање да ће до те посјете доћи у најскорије вријеме.
Током сусрета разговарало се и о могућностима за учешће Босне и Херцеговине у програму „Радних празника“ (Working Holiday Program), који омогућава младим људима из одређених земаља да до дванаест мјесеци живе и раде у Аустралији. (крај)
ПРЕС
КОНТАКТ |
Сектор за односе с јавношћу |