MENI

Kolegij Doma naroda

Članovi Kolegija Doma naroda

Sjednice Doma saziva i dnevni red predlaže predsjedavajući Doma, u dogovoru sa svojim zamjenicima.

Prema Poslovniku Doma naroda, Kolegij je zadužen za ostvarivanje prava i dužnosti delegata, koja su u vezi s obavljanjem njihove dužnosti, te izradu prijedloga kriterija kojim se reguliraju prava i obaveze delegata na profesionalnom radu, ostvarivanje saradnje s Predstavničkim domom, uključujući održavanje zajedničke sjednice oba doma na zahtjev Kolegija Predstavničkog doma, i za održavanje zajedničke sjednice kolegija oba doma, ostvarivanje prava i dužnosti Doma prema Predsjedništvu BiH i Vijeću ministara BiH, u skladu sa Ustavom BiH, zakonom i Poslovnikom, kao i druge poslove.

Članovi Kolegija Doma naroda u sazivu 2018. - 2022.

Napomena: U skladu sa Ustavom BiH, svakih osam mjeseci obavlja se rotacija na mjestu članova Kolegija Doma naroda.

Bakir Izetbegović - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 28.2.2019. do 27.10.2019. i od 28.2.2021. do 27.10.2021.
Dragan Čović - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 28.10.2019. do 27.6.2020. i od 28.10.2021. do 27.6.2022.
Nikola Špirić - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 28.6.2020. do 27.2.2021. i od 28.6.2022. do isteka saziva