MENI

Kolegij Doma naroda

Članovi Kolegija Doma naroda

Sjednice Doma saziva i dnevni red predlaže predsjedavajući Doma, u dogovoru sa svojim zamjenicima.

Prema Poslovniku Doma naroda, Kolegij je zadužen za ostvarivanje prava i dužnosti delegata, koja su u vezi s obavljanjem njihove dužnosti, te izradu prijedloga kriterija kojim se reguliraju prava i obaveze delegata na profesionalnom radu, ostvarivanje saradnje s Predstavničkim domom, uključujući održavanje zajedničke sjednice oba doma na zahtjev Kolegija Predstavničkog doma, i za održavanje zajedničke sjednice kolegija oba doma, ostvarivanje prava i dužnosti Doma prema Predsjedništvu BiH i Vijeću ministara BiH, u skladu sa Ustavom BiH, zakonom i Poslovnikom, kao i druge poslove.

Članovi Kolegija Doma naroda 2014. - 2018.

Napomena: U skladu sa Ustavom BiH, svakih osam mjeseci obavlja se rotacija na mjestu članova Kolegija Doma naroda.
Bariša Čolak - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 16.2.2015. do 15.10.2015. i od 16.2.2017. do 15.10.2017.
Ognjen Tadić - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 16.10.2015. do 15.6.2016. i od 16.10.2017. do 15.6.2018.
Safet Softić - predsjedavajući Doma naroda u periodu od 16.6.2016.do 15.2.2017. i od 16.6.2018. do isteka saziva