MENI

Članovi Kolegija Predstavničkog doma

Saziv 2002. - 2006.

Radom Doma rukovodi Kolegij koji čine predsjedavajući, te prvi i drugi zamjenik predsjedavajućeg Doma. U skladu sa Ustavom BiH, članovi Kolegija se na dužnosti predsjedavajućeg Doma rotiraju svakih osam mjeseci.

Prema Poslovniku Predstavničkog doma, Kolegij je zadužen za: ostvarivanje prava i dužnosti poslanika, koji su u vezi s obavljanjem njihove dužnosti te izradu prijedloga kriterija kojima se reguliraju prava i obaveze poslanika na profesionalnom radu, zatim saradnju s Domom naroda, uključujući održavanje plenarne sjednice oba doma na svoj ili na zahtjev Kolegija Doma naroda, te za održavanje zajedničkih sjednica kolegija, ostvarivanje prava i dužnosti Doma prema Predsjedništvu BiH i Vijeću ministara BiH, u skladu sa Ustavom BiH, zakonom i Poslovnikom, kao i druge poslove.

Članovi Kolegija Predstavničkog doma u sazivu 2002. - 2006.

  • Šefik Džaferović

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 9.12.2002. do 8.8.2003. i od 9.12.2004. do 8.8.2005.

     

  • Nikola Špirić

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 9.8.2003. do 8.4.2004. i od 9.8.2005. do 8.4.2006.*

     

  • Martin Raguž 

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 9.4.2004. do 8.12.2004. i od 9.4.2016. do okončanja mandata**



* Nikola Špirić, 22.4.2003. izabran je za člana Kolegija Predstavničkog doma umjesto ranije izabranog Borislava Paravca, koji je imenovan za člana Predsjedništva BiH.
**Martin Raguž, 13.1.2003.  izabran je za člana Kolegija Predstavničkog doma umjesto ranije izabranog Bariše Čolaka, koji je imenovan na poziciju ministra sigurnosti BiH i zamjenika predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH.
Napomena: U skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine, članovi Kolegija se na dužnosti predsjedavajućeg Doma rotiraju svakih osam mjeseci.