MENI

Članovi Kolegija Predstavničkog doma

Saziv 2000. - 2002.

Radom Doma rukovodi Kolegij koji čine predsjedavajući, te prvi i drugi zamjenik predsjedavajućeg Doma. U skladu sa Ustavom BiH, članovi Kolegija se na dužnosti predsjedavajućeg Doma rotiraju svakih osam mjeseci.

Prema Poslovniku Predstavničkog doma, Kolegij je zadužen za: ostvarivanje prava i dužnosti poslanika, koji su u vezi s obavljanjem njihove dužnosti te izradu prijedloga kriterija kojima se reguliraju prava i obaveze poslanika na profesionalnom radu, zatim saradnju s Domom naroda, uključujući održavanje plenarne sjednice oba doma na svoj ili na zahtjev Kolegija Doma naroda, te za održavanje zajedničkih sjednica kolegija, ostvarivanje prava i dužnosti Doma prema Predsjedništvu BiH i Vijeću ministara BiH, u skladu sa Ustavom BiH, zakonom i Poslovnikom, kao i druge poslove.

Članovi Kolegija Predstavničkog doma u sazivu 2000. - 2002.

  • Ime Prezime

    Sead Avdić

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 29.12.2000. do 28.8.2001. 

  • Ime Prezime

    Željko Mirjanić

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 29.8.2001. do 28.4.2002. 

     

  • Ime Prezime

    Mariofil Ljubić

    predsjedavajući Predstavničkog doma u periodu od 29.4.2002. do okončanja mandata



Napomena: U skladu sa Ustavom Bosne i Hercegovine, članovi Kolegija se na dužnosti predsjedavajućeg Doma rotiraju svakih osam mjeseci.